Kim jesteśmy

Naszą kadrę tworzą nauczyciele wyjątkowi, z bogatym doświatczeniem, ciepli i empatyczni, którzy z pasję realizują swoje zawodowe cele.

Małgorzata Dmitruk-Sommer - założycielka i Dyrektor przedszkola MocArt. Nauczyciel Montessori i muzyki, chórmistrz (nauczyciel śpiewu), muzyk instrumentalista, a także ekonomista. Tytuł magistra sztuki zdobyła w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina) - Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki. Muzyk, metodyk, dyrygent, chórmistrz, nauczyciel muzyki Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi - Wychowanie przedszkolne i wczesnoszkolne z elementami pedagogiki Marii Montessori, Międzynarodowy Kurs Pedagogiki Przedszkolnej (MACTE) metodą M. Montessori w Polskim Instytucie Montessori w Warszawie - nauczyciel Montessori. COPSA w Warszawie – studia w zakresie "pedagogiki  Instrumentalnej" (metodyka nauczania gry na skrzypcach). Kocha dzieci, "urodzony pedagog", zafascynowana pedagogiką Marii Montessori i rozwojem przez sztukę. Stworzenie i prowadzenie pierwszego Muzycznego Przedszkola Montessori uważa za ważną misję na rzecz dzieci, ich rozwoju oraz radości z życia połączonego z "miłością do nauki". Jej pasją poza muzyką i pracą z dziećmi jest taniec, matematyka, nauka języków oraz sport. Aktywna badmintonistka.

Ewa Chabińska-Ilchanka - Absolwetka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku: historia sztuki. Ukończyła studia podyplomowe na SWPR: Edukacja Montesorri, oraz Kurs Montessri organizowany przez Montessori Mountain Schools. Uczestniczyła w wielu doskonalących warsztatach, min z: "Arteterapii", NVC, czy "Aktywnego słuchania muzyki metodą Bati Strauss".

Jest autorką dwóch książek popularnonaukowych: "Wielka księga malarstwa" i "Cuda architektury". 

Od wielu lat pracuje z dziećmi, najpierw jako edukator muzealny, obecnie jako nauczyciel - wychowawca. W swojej pracy kieruje się montessoriańską zasadą, iż każda niepotrzebna pomoc jest przeszkodą w rozwoju". Uważa też, że rolą nauczyciela jest inspirowanie dziecka do działąń i własnych poszukiwań.

Jest osobą empatyczną i uśmiechniętą. Prowadzi aktywny tryb życia pływając, jeżdżąc na rowerze, ćwicząc sztuki walki. Prywatnie jest mamą 8 letniego, bardzo wrażliwego chłopca.

W MocArcie pracuje od 2018 roku.

Krystyna Lewandowska : artysta muzyk - śpiewaczka, dyrygent i pedagog. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina). Solistka chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie. Posiada wykształcenie pedagogiczne w zakresie wychowania muzycznego i śpiewu.

ul. Antoniego Malczewskiego 44A, 02-648 Warszawa ● tel. 602 701 717 ● przedszkole@mocartmontessori.pl